Çözümlerimiz

Network ağ yönetimi

Network yönetimine ihtiyaç duyulmasının nedenlerinin başında kullanıcı davranışları, yeni teknolojilerin kullanımı, güvenlik, yedekleme olarak sıralayabiliriz. Bu konularda kuruluşlar kaynaklarını en etkin ve sağlıklı şekilde kullanarak veri alışverişi yaparlar. Veri alışverişi sırasında da kontrol altında tutulmasına gereksinim duyulan ihtiyaçlar gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza göre en doğru çözümü ve yapıyı oluşturmaktayız. İnternet erişimi tüm sistemlerine yapılabilecek saldırı ve virüs tehdidi potansiyel olmasıdır. Göz ardı edilmeyecek şekilde saldırganların ve virüslerin sayısı günden güne artmaktadır. Her geçen gün yeni güvenlik açıkları tespit edilip internette yayınlanmaktadır. Program üreticileri bu açıklar için hızla yamalar üretip yayınlar ama çoğu kişi yada kuruluş haberi olmadığından veya kurması zor olduğundan kuramamaktadır. Ayrıca var olan açıkları kullanarak yapılan saldırıları kolaylaştıran hazır birtakım programların internet üzerinde bulunabilmesi, güvenlik ve programlama hakkında fazla teknik bilgisi olmayan kişilerin de kolayca saldırı yapmalarını olanak sağlamaktadır. Ağ Yönetim Danışmanlığı hizmeti vererek kuruluşların sistemlerinin saldırgan ve yıkıcı etkenlerden korunması amacıyla hazırlanmış bir hizmetimizdir.

Bilgi ve veri depolaması

Bilgi ve verilerinizin depolanması, yedeklenmesi günümüz koşullarında büyük önem arz etmektedir. Kuruluşunuzun bilgi ve belgelerinin bir yedeğinin, kopyasının olması veri kaybına uğramamak için kesinlikle zorunlu hale gelmektedir. Bilgisayarınızın donanımının hasar görmesi yada arızalanması durumunda tüm verileriniz kaybolmakta, kuruluşunuza telafisi imkânsız zararlar vermek tektedir. Üzerinde uzun zaman çalıştığınız bilgiler bir anda uçup gitmektedir. En basit yedekleme yöntemi olarak CD, DVD yada harici HD depolanması uygulanmaktadır. Bu uygulamada zamanla kendi içinde karmaşaya neden olmakta ve hangi veri nerede bulması güçleşmektedir. Sunduğumuz Bilgi ve Veri Depolama hizmeti ile artık bilgilerinizi saklayabilirsiniz. Bilgilerinizin güvenliğinden endişe etmeyin. Verileriniz depolandığında en yeni ve güncel güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Yedeklerinize istediğiniz her yerden ulaşma imkânında sahip olursunuz. Böylece işyerinde iken ulaşmanız gereken bir dokümana evden ulaşarak zaman kaybetmezsiniz. Veri depolaması çözümlerimizi görmek için irtibat kurunuz!

 

CCTV Uygulamaları

CCTV en geniş bilinen şekliyle banka, fabrika, mağaza, hastane, kamu kurumlarında kullanılır. Fakat bu uygulama alanları günümüzde sınır tanımıyor. Bu gün her işletme ve mesken de bu uygulamayla karşılaşmak mümkün.

 • Gece / Karanlıkta insan gözünün göremediği yerlerde infrared teknolojisi sayesinde görüntüleme sağlamak
 • Eğitim kurumları, Anaokulu ve evdeki çocuk bakıcıların uzaktan izlenmesi. Gizli Kamera Uygulamaları.
 • İş ortamlarında kötü niyetli kişilerin tespiti
 • Sitelerde çevre güvenliği için
 • Çalışma ortamlarında personelin iş verimini ve iş kalitesini arttırmak için local ve uzaktan kayıt ve izleme
 • Merkez üzerinden şube, fabrika makinelerinin ve çalışanların izlenebilmesi
 • Fabrikalarda üretim bandında ürün kalitesini kontrol etmek
 • Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar
 • Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
 • Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazaların ve tedbirsiz davranışların önlenmesi
 • Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü
 • Köprü, yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek ve kontrolü